телефон приймальні
+38 (0382) 79-47-26

  Громадське обговорення

  Структура Департаменту

  План роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради

  Відкритість органів управління у сфері освіти - відкриті дані

  Прозорість та інформаційна відкритість підпорядкованих закладів освіти

  Особистий прийом громадян

  Звернення громадян

  Доступ до публічної інформації

  Замовлення документів про освіту державного зразка у 2018 році

  Нормативна база

  Програми

  Дошкільна освіта

  Загальна середня освіта

  Зараховуємо дитину до 1 класу

  Методична робота

  На допомогу вчителям щодо впровадження нових Державних стандартів освіти

  Робота з обдарованими дітьми

  Виховна робота

  Державна підсумкова атестація 2018

  Готуємось до ЗНО-2018

  Оздоровлення 2018

  Хмельницька міська психолого-медико-педагогічна консультація

  Контакти

  Освітні заклади

  Новини

  Анонси

  Освітні сайти

  Охорона праці та безпека життєдіяльності

  Передовий педагогічний досвід

  Громадська рада при Департаменті освіти та науки

  ВАКАНСІЇ  << Жовтень 2018 >>
  НдПн Вт Ср ЧтПт Сб
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 

Новини

 

Хмельницькі школярі довідалися як стати депутатами

Екскурсію парламентом для школярів провела консультант відділу інформаційних ресурсів та відкритих заходів Інформаційного управління апарату Верховної Ради України Анна Бакланова. Вона розповіла юним хмельничанам про історію будівлі парламенту, цікаві факти й роботу народних депутатів.

“Конкурс на кращий проект будівництва сесійної зали був оголошений у лютому 1936 року. У ньому переміг відомий український архітектор Володимир Загородній. Будівля парламенту споруджувалося три роки, — розповідає Анна Бакланова. — За час свого існування будівля зазнала кілька реконструкцій. В роки Другої світової війни до сесійної зали через купол потрапила авіаційна бомба, проте вона не вибухнула, а лише спричинила пожежу. Реконструкція проводилися під час 1948-1952 років. Тоді до основного будинку добудували так зване півкільце-підкову з внутрішнім двориком, а купол підняли на метр вище, що покращило пропорції будівлі”.

Наступні реконструкції проходили у 1985 році і 2000 році. Останню провели влітку минулого року.

Детальніше розповіли про роботу народних обранців нардепи: сьомого скликання — Ігор Сабій і нинішнього восьмого — Юрій Левченко. Останній відповів на питання школярів і розповів, як власне можна потрапити до парламенту.

“Я щасливий, що молодь цікавиться політичним життям країни, виграє конкурси, щоб потрапити на екскурсію до Верховної Ради. Це надзвичайно важливо, адже все, що відбувається в Україні, починається з цієї зали: від ям на дорогах до роботи судової системи. Якщо тут немає нормальних 226 осіб (мінімальна кількість для прийняття законопроекту), то нічого в країні не зможе змінитися на краще, — переконаний Юрій Левченко. — Власне глобально існує два шляхи, як можна стати народним депутатом. Перший — найлегший, але він веде в нікуди. Просто потрібно знати якусь олігархічну силу й продатися їй, а далі голосувати за антинародні закони. Більшість нинішніх нардепів чинить саме так. Але якщо ви дійсно хоче змінити країну, вам потрібно йти шляхом довгої громадської діяльності й політичної боротьби, потрібно знати законодавство, бути обізнаним у всіх сферах життя й спілкуватися з людьми, переконувати їх у своїй правоті”.

Учні отримали море позитивних емоцій і нових знань. Дехто навіть замислився над тим, щоб він найперше зробив, ставши народним депутатом.

“Найперше вважаю, що депутати мають працювати для розвитку країни. Якщо б сама стала депутатом, то змінила б медичну систему, адже знаю, що багато українців через брак коштів не можуть купити собі ліки. Також попрацювала б над зниженням курсу долара й зменшенням цін на продукти”, — мріє учениця СЗОШ № 8 Софія.


5 Червня 2018 р.


Останні новини

  Зараховуємо дитину до 1 класу
  Повідомляємо про продовження строку подання документів для участі у конкурсі на посади педагогічних працівників Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру № 1 до 12.10.2018 року
  Обласний турнір юних економістів
  Обласний турнір юних хіміків
  Обласний турнір юних біологів
  ПОВІДОМЛЕННЯ ініціативної групи з підготовки проведення установчих зборів громадської ради при Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради


©Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради, 2009
29000, Україна, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 53
khmuosvita@ic.km.ua

© Всі права на матеріали сайту www.education.km.ua охороняються
у відповідності з законодавством України.
Копіювання матеріалів без посилання на джерело заборонено.
Розробка сайту